Dlaczego marketing Online?

W reklamie Online od 2015 roku

Cześć,

Cieszę się, że tu jesteś. Chciałbym przedstawić się Tobie i powiedzieć, dlaczego robię to co robię i skąd pomysł na reklamę Online. A wszystko zaczęło się…

W Marcu 2015 roku

Moja historia z reklamą zaczęła się w 2015 roku, kiedy to wraz z moim wspólnikiem – Patrykiem postanowiliśmy założyć agencję reklamową Expand Online. Razem chcieliśmy zrobić coś wielkiego, zmieniając świadomość lokalnych przedsiębiorców odnośnie reklamy w Internecie.
Wraz z rozwojem Firmy obrałem swoją specjalizację, którą okazało się reklamowanie Firm przy pomocy systemu Google Ads. Od samego początku odzwierciedlał on moje podejście do reklamy – win to win. Dzięki niemu mogłem stworzyć pierwsze skuteczne kampanie dla swoich Klientów oraz raportować wyniki, bo jak wiadomo – Internet jest najbardziej mierzalnym medium. Podobało mi się to, że moja praca szybko przekształcała się na wyniki finansowe Klientów, dzięki czemu z niektórymi współpracuje po dziś dzień.

Wystąpienia

Lunch Biznesowy w Łukowie, na zdjęciu znajduje się mój wspólnik – Patryk Łopot
Doświadczenie, które mieliśmy w reklamie było na tyle spore, że postanowiliśmy dzielić się nim z lokalnymi przedsiębiorcami. W 2016 roku miałem przyjemność występowania przed słuchaczami na cyklu “Lunch Biznesowy” w Łukowie, którego organizatorem była Fundacja Regionalne Inkubatory Przedsiębiorczości. Tam opowiadałem m.in. o tym jak rozpoczęła się nasza działalność gospodarcza oraz o
promowaniu Firmy w Internecie. To były moje pierwsze zalążki jako prelegenta. Pierwszym występem
publicznym było szkolenie, a raczej cykl szkoleń – “Zwiększamy siłę reklamy”. Rozpoczęło się to 26 stycznia 2016 roku, w Łukowie. Kolejne szkolenia z tego cyklu odbywały się w 2017 i 2018 roku. Łącznie przez ten okres przeszkoliliśmy ponad 500 osób, spędzając kilkanaście godzin przed publicznością. Rekordowe wydarzenie, które odbyło się 18 kwietnia zgromadziło 100 osobową audiencję złożoną zarówno z lokalnych przedsiębiorców jak również gości z Siedlec czy Warszawy. Było to dla mnie cenne doświadczenie, które miło wspominam po dziś dzień. Dzięki niemu nabierałem pewności siebie, a słuchacze odzwierciedlali swoje zadowolenie w postaci pozytywnych opinii po zakończonych szkoleniach.

Edukacja

Wraz ze zwiększaniem się liczby osób, które chcą spróbować reklamy Google Ads musiałem podnosić swoje kompetencje. Godziny studiowania specyfikacji technicznej systemu pozwoliły mi zdać egzaminy, dzięki czemu stałem się Certyfikowanym Specjalistą Google Ads.
Następnym krokiem było uczestnictwo w szkoleniach Akademii Google Partners, gdzie poznałem jednych z czołowych trenerów Google Ads w Polsce – Krzysztofa Marca i Łukasza Chwiszczuka.

Akademia Google Partners w siedzibie Google Polska
„Adwords: aspekty praktyczne sieci wyszukiwania” Sama siedziba Google w Polsce (Warszawa, Ul. Emilii Plater 53) jest po prostu fenomenalna. Pomiędzy zwykłymi biurami oraz działami (tu ciekawostka nazwane są jak dzielnice Warszawy np. Wilanów) znalełem m.in. stół do gry w Bilard, pokój gier (oczywiście same Xboxy), masażu oraz specjalny pokój do drzemek .
Zrobiło to na mnie ogromne wrażenie – sposób, w jaki Google podchodzi do pracownika oraz samej pracy. Atmosferę czuć było już na wejściu, każdy był uśmiechnięty i widać, że kochał to co robi. Dało mi to przykład tego, jak można zarządzać Firmą.

Akademia Google Partners – w tle Trener Łukasz Chwiszczuk
Miałem przyjemność uczestnictwa w kilku spotkaniach Akademii Google Partners. Znajomości oraz wiedza, jaką można posiąść na tych wydarzeniach jest po prostu olbrzymia. Również zainspirowało mnie to do tego, aby samemu zacząć szkolić ludzi z systemu Google Ads. Widziałem, że coraz więcej Firm jest świadomych nie tylko posiadania stron WWW, co ich skutecznej reklamy.
W taki sposób pogłębiałem swoją wiedzę jako eksperta od reklamy Google Ads. Bardzo ważną postacią, która przewodniczyła mi w tej drodze jest Marcin Wsół – którego bardzo gorąco pozdrawiam. Dla mnie jest jednym z najlepszych specjalistów od reklamy Google Ads w Polsce i to on “poprowadził” mnie w tej drodze.

Szkolenie na SemCamp
Przed rozpoczęciem własnej działalności nie tylko jako marketer – ale również jako trener Google Ads postanowiłem dokształcić się i pojechać na komercyjne wydarzenie organizowane przez Uniwersytet SemCamp. Kolejna duża dawka doświadczenia, która pomogła mi wystartować ze swoim pierwszym programem.
Pierwsze Warsztaty Google Ads
W Listopadzie 2018 roku odbyły się moje pierwsze warsztaty Google Ads, na których pojawiło się 6 osób. Moje doświadczenie jako prelegenta na szkoleniach pozwoliło mi w swobodny sposób podzielić się moją wiedzą z zebranymi słuchaczami. Byłem bardzo zadowolony z tego wydarzenia, niemniej było z kursantami – z którymi stworzyliśmy pierwsze kampanie w Google.

Pierwsze warsztaty Google Ads w Łukowie
Pozytywne opinie o warsztatach dały mi wiatru w żagle. Dzięki temu postanowiłem, że zacznę dzielić się moją wiedzą z ludźmi, również za darmo. Stąd powstał pomysł tego profili, kanału na YT i to dlatego czytasz te słowa. Dalsza część historii będzie wkrótce… Obiecuje!

 

 

Łukasz Litwin Ekspert

Jestem certyfikowanym ekspertem Google Ads z doświadczeniem od 2015 roku. Prowadzę Agnecję Reklamową Expand Onlnie.